Dioptrické brýle
Dioptrické brýle se používají ke korekci zrakové vady. Moderní obruby slouží nejenom ke korekci dioptrické nedostatečnosti očí, ale taky jako módní doplněk. Proto výběru svých brýlí věnujte značnou pozornost. Při jejich koupi si je pečlivě vyzkoušejte, zda Vás nikde netlačí nebo nejsou zbytečně velké.
Obruby vybírejte vždy s ohledem pro daný účel používání – na dálku, na čtení, do kanceláře, k počítači, nebo třeba na sport. Pokud budete nosit brýle i pod helmu ( lyžařskou, cyklistickou nebo motocyklovou), vemte ji s sebou a při výběru si ji nasaďte, ať víte, jestli Vás obruba nikde netlačí, či nijak jinak neomezuje.

Sluneční brýle
Sluneční brýle neslouží jenom jako ochrana před UV zářením a jako módní doplněk, mohou být ale také jako brýle dioptrické ( jednoohniskové ale i multifokální, zabarvené na různé barvy a odstíny, včetně polarizačních i zrcadlových ). U nás zakoupené sluneční brýle splňují české i evropské směrnice a 100% chrání Váš zrak před UV.

Brýle na sport
Pro sportovce je možné zhotovit dioptrické čiré i sluneční brýle na kolo, běh, lyže, atd. V naší optice hlavně nabízíme brýle značky SZIOLS (X-KROSS), které mají široký sortiment barevných variací.

Dětské brýle
U dětí, zejména těch menších, mají brýle funkci spíše optické pomůcky. Proto jejich výběru věnujte zvláštní pozornost. Brýle nesmí nikde tlačit ani sjíždět z nosu, ale hlavně nesmí nad ně nadhlížet.
Dětem v žádném případě nedoporučujeme skleněné brýlové čočky, ale plastové, protože jsou bezpečnější a lehčí. Díky tvrzené povrchové úpravě jsou chráněné proti poškrábání a antireflexní úprava ještě zvýší komfort vidění. U silnějších dioptrických vad je taky důležité čočky ztenčit, protože budou vypadat esteticky a budou lehčí. U dětí je také možnost zhotovit dioptrické sluneční brýle, protože ochrana před UV zářením je důležitá už od útleho věku.

Brýlové čočky
Naším hlavním dodavatelem brýlových čoček je francouzská firma Essilor. Dále objednáváme také od firem: Hoya, Čivice, Rodenstock, Jaikudo, Zeiss a Omega Optix.

Brýle s ochranným filtrem proti modrému záření z LED displeyů
Smartphony, tablety, počítače a televizní přijímače tvoří v dnešní době neodmyslitelnou součást našeho životního stylu. Displeye všech těchto přístrojů vyzařují kromě jiného i určitou část záření z oblasti modrého světla, která zatěžuje náš zrak a zvyšuje tak naši únavu. Abychom oči uchránili před tímto nechtěným ůčinkem LED zářičů, můžeme brýlové čočky opatřit speciálním filtrem, který tuto část světla nepropustí do očí a uchrání nás tak od nepříznivých účinků modré složky. A jako bonus můžeme brát i fakt, že obraz na displeyi se nám bude zdát ostřejší. Brýle s tímto filtrem umíme vyrobit v provedení jak bez dioptrií, tak i s dioptriemi.

Potřebujete poradit?

Jsme vám vždy k dispozici, neváhejte nás kontaktovat!

Nechte nám vzkaz! E-mail
Vyzkoušejte si brýle virtuálně
Vstoupit do VIRTUAL ROOM