Optisia

Objednejte se na měření zraku zdarma

ve spolupráci s
Zobrazit na mapě

Vyšetření zraku u nás v oční optice provádějí pouze odborně vzdělaní pracovníci – optometristé. Měření zrakových vad provádíme za pomocí moderní technologie , které zaručí přesné změření refrakční vady Vašich očí, a komfort při nošení korekčních brýlí či kontaktních čoček. Díky nejmodernější metodě 3D vyšetření jsme schopni  stanovit dioptrickou korekci za přirozených podmínek. Pro každého nositele brýlí je kromě perfektní zrakové ostrosti velmi důležité i zrakové pohodlí.

Práce optometristy v žádném případě nenahrazuje celkové vyšetření očním lékařem (např.měření očního tlaku, vyšetření sítnice a očního pozadí atd.). Optometrista nemůže měřit klienty mladší 15-ti let, diabetiky ani osoby léčící se na oční chorobu. Měření refrakční vady Optometristou Vám v naší oční optice zaručuje kompletní servis při zhotovení brýlí se zárukou spokojeného vidění.

Využijte nabídku pojišťovny ZP MVČR, která svým klientům proplatí 500 Kč na měření zraku a aplikaci kontaktních čoček v naší prodejně v Uherském Hradišti

Optometrista

Optometrista je vysokoškolsky vzdělaný zdravotnický pracovník, který se primárně zabývá vyšetřením zrakových funkcí. Je schopen stanovit předpis pro zhotovení brýlové korekce či

k aplikaci kontaktních čoček. Dále je schopen zhodnotit celkový stav zrakového aparátu, kde nejen stanoví již zmiňovanou dioptrickou korekci, ale i prizmatickou korekci pro zrakovou pohodu.

Vyšetření zraku optometristou je považováno za nadstandardní péči a proto není hrazeno zdravotní pojišťovnou. Vyšetření probíhá zcela individuálně dle potřeb konkrétního zákazníka, na základě jeho anamnézy a konkrétních potíží.

Informace o vyšetření

 • provádíme kontrolu zraku zdarma (kontrola stávající korekce nebo aktuální stav zraku)
 • vyšetření refrakční vady je za poplatek
  • pouze vyšetření zraku bez zhotovení brýlové korekce či aplikace kontaktních čoček 700 Kč
  • vyšetření zraku při zhotovení brýlové korekce či aplikaci kontaktních čoček sleva 400 Kč
  • vyšetření zraku při výměně nových skel do vlastní brýlové obroučky sleva 250 Kč
 • aplikace kontaktních čoček (jednoohniskových) 890 Kč
 • sleva na aplikaci do 20-ti let 200 Kč
 • aplikace kontaktních čoček (multifokálních) 1.090 Kč
 • reaplikace kontaktních čoček (bez zaučení manipulace a péče) 500 Kč
 • trvání aplikace či vyšetření zraku je zcela individuální
  • přibližný odhad měření zraku 30-60 minut
  • přibližný odhad aplikace a poučení o manipulaci a péči  kontaktních čoček 45-90 min.

3D měření zraku

Moderní metody měření zrakové ostrosti jsou schopny napodobit co nejpřirozenější podmínky vidění, jako v běžném životě. S technikou PASKAL 3 D, kterou máme v naší optice, je tato snaha o přirozené podmínky splněna díky cirkulární polarizaci. Tato technologie nahrazuje starší metodu monokulární korekce, tedy kde se zakrylo jedno oko úplnou okluzí, zatímco druhé odkryté oko bylo korigováno. To však může způsobit nepřesné měření dioptrických hodnot.  Níže bude popsán postup, jak se u nás měří zrak a dozvíte se, proč je od starší metody, zakrytí jednoho oka, již odstupováno.

Jelikož již nebudou propláceny předpisy od lékařů pojišťovnou, rádi bychom Vás přivítali u nás v Optikcentru, kde Vám profesionálně změříme zrak, s odbornými poradci vybrány brýlové obroučky přímo pro Vás a dle Vašich požadavků. Pokud brýlové obruby z nějakého důvodu nebudete chtít, je možné u nás provést i aplikaci kontaktních čoček s odborným poradenstvím. Máte-li potíže se zrakovými funkcemi, které nebudou nutné korigovat dioptriemi, je možné u nás provést i zrakový trénink, pod dohledem odborníků.  

Aplikace kontaktních čoček

Pokud jsou Vám brýle při různých činnostech nepohodlné, nebo někdy až na obtíž, aplikace kontaktních čoček je přímo pro Vás. U nás se naučíte nasadit a vyndat kontaktní čočky z oka. Budete poučeni, jak s nimi zacházet, kdy raději čočky vynechat, a nebo kdy je naopak raději upřednostnit před brýlemi. 

Možnosti aplikací kontaktních čoček jenom na dálku jednodenní nebo měsíční. Dále je možné naaplikovat multifokální kontaktní čočky (dálka + blízko), které zaberou více času a péče. 

CO JE PŘED NASAZENÍM ČOČEK DŮLEŽITÉ?

 • mít aktuálně změřenou dioptrickou hodtnotu oční vady
 • zdravé oči bez jakýchkoliv abnormalit (např. zánět spojivek, podrážděné oči, atd.)
 • ženy bez očního makeupu (hlavně bez  řasenky)

INFORMACE O APLIKACI KONTAKTNÍCH ČOČEK

– aplikace kontaktních čoček (jednoohniskových) 890 Kč
– aplikace kontaktních čoček (multifokálních) 1.090 Kč
– reaplikace kontaktních čoček (bez zaučení manipulace a péče) 500 Kč
Trvání aplikace či vyšetření zraku je zcela individuální přibližný odhad aplikace a poučení o manipulaci a péči  kontaktních čoček 45-90 min.

Potřebujete poradit?

Jsme vám vždy k dispozici, neváhejte nás kontaktovat!

Nechte nám vzkaz! E-mail
Vyzkoušejte si brýle virtuálně
Vstoupit do VIRTUAL ROOM